Duitslandweb logo Duitslandweb

Duits donorsysteem in gevaar door te laag aantal orgaandonoren

Kort nieuws - 15 januari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Duitsers doneren te weinig organen om de vraag te kunnen dekken. Hiermee komt het Duitse donorsysteem in gevaar. Dit meldt de internationale donorstichting Eurotransplant in haar jaarverslag. 

Het aantal orgaandonoren is in 2017 naar een dieptepunt gezakt. Het waren er 797, een daling van zo'n 8 procent ten opzichte van 2016. Eurotransplant spreekt van een effectief donorsysteem wanneer ten minste 10 donaties per miljoen inwoners worden gerealiseerd. Dit aantal haalde Duitsland het afgelopen jaar niet. Duitsland kreeg vorig jaar rond de 200 donororganen uit andere landen, die ook bij Eurotransplant zijn aangesloten. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung en tagesspiegel.de

 

Reacties

jolanda - 26 juli 2018 19:53

Mensen doneren o.a. niet omdat je niet een slecht mens je onderdelen gunt en dat terecht. Beste is om mensen kennis met elkaar te maken, voordat je doneert, desondanks dat dit niet altijd bereikbaar is. We leven niet in een utopie, anders zou leven veel beter zijn. Dit alles hebben we aan ons zelf te danken. Waar een positieve wil is daar is DE weg.

Reageer
Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger