Duitslandweb logo Duitslandweb

Duits donorsysteem in gevaar door te laag aantal orgaandonoren

Kort nieuws - 15 januari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Duitsers doneren te weinig organen om de vraag te kunnen dekken. Hiermee komt het Duitse donorsysteem in gevaar. Dit meldt de internationale donorstichting Eurotransplant in haar jaarverslag. 

Het aantal orgaandonoren is in 2017 naar een dieptepunt gezakt. Het waren er 797, een daling van zo'n 8 procent ten opzichte van 2016. Eurotransplant spreekt van een effectief donorsysteem wanneer ten minste 10 donaties per miljoen inwoners worden gerealiseerd. Dit aantal haalde Duitsland het afgelopen jaar niet. Duitsland kreeg vorig jaar rond de 200 donororganen uit andere landen, die ook bij Eurotransplant zijn aangesloten. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung en tagesspiegel.de

 

Reacties

jolanda - 26 juli 2018 19:53

Mensen doneren o.a. niet omdat je niet een slecht mens je onderdelen gunt en dat terecht. Beste is om mensen kennis met elkaar te maken, voordat je doneert, desondanks dat dit niet altijd bereikbaar is. We leven niet in een utopie, anders zou leven veel beter zijn. Dit alles hebben we aan ons zelf te danken. Waar een positieve wil is daar is DE weg.

Reageer
Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger