
Duits donorsysteem in gevaar door te laag aantal orgaandonoren
Kort nieuws - 15 januari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuitsers doneren te weinig organen om de vraag te kunnen dekken. Hiermee komt het Duitse donorsysteem in gevaar. Dit meldt de internationale donorstichting Eurotransplant in haar jaarverslag.
Het aantal orgaandonoren is in 2017 naar een dieptepunt gezakt. Het waren er 797, een daling van zo'n 8 procent ten opzichte van 2016. Eurotransplant spreekt van een effectief donorsysteem wanneer ten minste 10 donaties per miljoen inwoners worden gerealiseerd. Dit aantal haalde Duitsland het afgelopen jaar niet. Duitsland kreeg vorig jaar rond de 200 donororganen uit andere landen, die ook bij Eurotransplant zijn aangesloten. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung en tagesspiegel.de
Lees meer over 'Maatschappij':

Wolf polariseert ook in Duitsland
De Duitse regering probeert met een dialoogreeks over de wolf de bescherming van wolf en schaap in balans te brengen.

Dansen uit protest op Goede Vrijdag
Dansen is verboden op Goede Vrijdag in Duitsland. Niet-gelovigen grijpen dat verbod aan voor vrolijk verzet.

Een Duits gezicht
Kijken Duitsers echt treuriger? Merlijn Schoonenboom over blikken, kijken en context.

Warum, wieso: wordt de Duitse grens bewaakt?
Het Schengenverdrag maakte een einde aan grenscontroles in de EU. Toch worden voertuigen tussen Oostenrijk en Duitsland goed gecontroleerd. Hoe kan dat?
Reacties
Mensen doneren o.a. niet omdat je niet een slecht mens je onderdelen gunt en dat terecht. Beste is om mensen kennis met elkaar te maken, voordat je doneert, desondanks dat dit niet altijd bereikbaar is. We leven niet in een utopie, anders zou leven veel beter zijn. Dit alles hebben we aan ons zelf te danken. Waar een positieve wil is daar is DE weg.