
Steeds meer Duitse ouderen gaan naar de voedselbank
Kort nieuws - 21 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet aantal Duitse senioren dat gebruikmaakt van de voedselbank is de afgelopen tien jaar verdubbeld. Dat heeft Jochen Brühl, voorzitter van de sociale dienst VdK, in een interview gezegd tegen de Osnabrücker Zeitung.
"Bijna een vierde van de klanten bij de voedselbank is met pensioen. Dat zijn ongeveer 350.000 mensen", zei Brühl. In 2007 was volgens hem nog 12 procent van de bezoekers van de voedselbank - in Duitsland Tafel geheten - met pensioen. Duitsland telt volgens de VdK ongeveer 900 voedselbanken, die tot 1,5 miljoen mensen van voedsel voorzien. De lage pensioenen zijn een van de belangrijkste oorzaken van armoede in Duitsland. Lees meer bij de Osnabrücker Zeitung
Lees meer over 'Maatschappij':

De punkers
Duitse media gebruiken de punker als symbool voor maatschappelijke ontwrichting, ziet een verbaasde Merlijn Schoonenboom.

Duitse superhelden
Duitsland heeft een gebrek aan superhelden en dat heeft het aan zichzelf te wijten, schrijft Carsten Brzeski.

Herdenken: dilemma's en discussies
Een selectie van onze artikelen over herdenken in Nederland en Duitsland.

Tag der Befreiung: Russen niet welkom
De inval van Rusland in Oekraïne overschaduwt en verdeelt de WOII-herdenkingen in Duitsland.
Reacties