Duitslandweb
'Politie wist dat dader Breitscheidplatz aanslagplannen had'
Kort nieuws - 6 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe dader van de aanslag op een Berlijnse kerstmarkt in december vorig jaar had zulke concrete contacten met IS, dat hij allang vast had moeten zitten. Dat is de strekking van een uitzending van ZDF-programma Frontal 21.
Anis Amri had contact opgenomen met leden van IS en gezegd dat hij een zelfmoordaanslag wilde plegen. De politie had in februari 2016 al een mobieltje van Amri in handen gekregen, waar deze contacten in te vinden waren. De politie heeft altijd gezegd dat er vooraf te weinig concrete aanwijzingen waren om hem wegens terreurverdenking te arresteren. Bij de aanslag op 19 december kwamen 12 mensen om het leven. Meerdere onderzoekscommissies op lokaal en nationaal niveau onderzoeken of de opsporingsdiensten naar behoren hebben gefunctioneerd. Lees meer bij ZDF
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig