Duitslandweb
Duitse Turken: Relatie met Duitsers verslechterd
Kort nieuws - 5 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebVolgens een peiling is de relatie tussen Duitsers en in Duitsland wonende Turken duidelijk verslechterd. Belangrijke reden hiervoor is de Duitse kritiek op de Turkse president Erdogan.
De enquête werd in opdracht van de NDR onder meer dan 2800 Duitse Turken uitgevoerd. 52 procent van de ondervraagden gaf aan dat de relatie met Duitsers in het afgelopen jaar verslechterd is. Als belangrijkste reden noemden ze de politieke rel tussen Duitsland en Turkije. Persoonlijke ervaringen met Duitsers werden het minst vaak als factor genoemd. Slechts 12 procent van de bevraagden vindt de kritiek op de Turkse politiek in Duitse media gerechtvaardigd. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig