Duitslandweb
19-jarige Syrische terreurverdachte gearresteerd
Kort nieuws - 31 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Duitsland is een 19-jarige Syrische terreurverdachte gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht een aanslag te hebben willen plegen.
Yamen A. had chemicaliën en ander materiaal in zijn huis in Schwerin (Mecklenburg-Voorpommeren) om een explosief te maken, laat het Openbaar Ministerie weten. Hij zou concrete voorbereidingen voor een aanslag hebben gepleegd. Onduidelijk is of hij een doelwit had uitgezocht. Er zijn geen aanwijzingen dat hij lid was van een terreurorganisatie, maar het OM noemt de aanslagplannen van A. wel "islamistisch gemotiveerd". Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig