Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse schrijver Akhanli voorlopig vrijgelaten

Kort nieuws - 21 augustus 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse schrijver Dogan Akhanli, die in Spanje was opgepakt op verzoek van de Turkse autoriteiten, is zondag vrijgelaten. Terug naar Duitsland kan hij niet, hij moet voorlopig in Madrid blijven. De Turkse autoriteiten hebben veertig dagen de tijd om zijn uitlevering te vragen. 

De Duitse regering heeft zich de afgelopen dagen ingezet voor de vrijlating van Akhanli. De schrijver is geboren in Turkije maar is later naar Duitsland gevlucht. Hij werd opgepakt vanwege een Interpol-melding. Merkel sprak zich verontwaardigd uit over de arrestatie. Daarvoor mag Interpol niet worden misbruikt, zei de kanselier. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.


Lees meer

Hoe de laatste DDR-regering zichzelf ophief

Hoe de laatste DDR-regering zichzelf ophief

Oud-regeringswoordvoerder Matthias Gehler over de zomer van 1990, toen de BRD en de DDR de eenwording voorbereidden.


Lees meer

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.


Lees meer

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger