Duitslandweb
Diesel-top: Hoe kunnen Duitse diesels alsnog aan normen voldoen?
Kort nieuws - 2 augustus 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse federale en lagere overheden overleggen vandaag samen met vertegenwoordigers van de auto-industrie over het dieselschandaal.
De overheid wil afspraken maken over het aanpassen van de motoren of de software van reeds verkochte dieselauto's, zodat de uitstoot van die auto's alsnog binnen de normen blijft. De keuze voor een software-update is de goedkoopste, maar ook minst effectieve. Als ervoor wordt gekozen dat de motor zelf wordt aangepast, kost dat per auto alleen al aan materiaalkosten ongeveer 1500 euro. De uitstoot van stikstofoxide kan dan wel met tot wel 90 procent omlaag.
Lees meer:
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.
'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek
Minister van Economie en Energie Reiche moet een energiecrisis managen en voor een 'Wirtschaftswende' zorgen.

Reacties
Geen reacties aanwezig