Duitslandweb
Hele Duitse dieselvloot veel vervuilender dan bekend
Kort nieuws - 26 april 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse minister van Milieu Barbara Hendricks probeert de autoproducenten te bewegen om hun dieselauto's aan te passen zodat ze minder stikstofoxide (NOx) uitstoten. Uit nieuwe gegevens van het Umweltbundesamt, de federale milieu-instantie, blijkt dat de uitstoot van stikstofoxide door alle diesels in Duitsland samen drie keer zo hoog is als tot nu toe bekend.
Nieuwe euro-6-diesels stoten in het verkeer gemiddeld zes keer zoveel stikstofoxide uit als toegestaan. Minister Hendricks roept verkeersminister Dobrindt op om de producenten tot maatregelen te dwingen. De Duitse regering lijkt zich tot nu toe juist te verzetten tegen de scherpere controles en strengere sancties die Brussel wil doorvoeren. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig