Duitslandweb
Rapport: Recordaantal mensen in Duitsland leeft in armoede
Kort nieuws - 3 maart 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen recordaantal mensen in Duitsland leeft in armoede. Dat blijkt uit een nieuw rapport van een aantal sociale organisaties. In 2015 was het armoedequotum 15,7 procent. Dat betekent dat 12,9 miljoen Duitsers toen in armoede leefden. De onderzoekers zien het als een nieuw dieptepunt in een al jaren aanhoudende armoedetrend in het verenigde Duitsland. In armoede leven mensen als ze minder dan 60 procent van het gemiddelde inkomen verdienen. Deze berekening is niet onomstreden, volgens de Deutscher Städte und Gemeindebund is die bijvoorbeeld te algemeen. Maar volgens de makers van het rapport worden mensen die minder dan 60 procent van het gemiddelde inkomen verdienen uitgesloten van heel normale activiteiten omdat ze daar geen geld voor hebben. Speciale risicogroepen voor armoede zijn alleenstaande ouders en werklozen. Het rapport benadrukt ook de moeilijke situatie van veel ouderen die in armoede leven. Lees meer bij Focus Online en Die Welt
Lees meer over 'Maatschappij':
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig