Duitslandweb logo Duitslandweb

Rechtbank in Hamburg buigt zich over zaak-Böhmermann

Kort nieuws - 2 november 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bij de rechtbank in Hamburg begint vandaag de civiele zaak tegen komiek Jan Böhmermann. De zaak is het gevolg van de persoonlijke aangifte van de Turkse president Erdogan tegen Böhmermann volgens artikel 185 van het Duitse wetboek van strafrecht. Böhmermann had Erdogan in een satirisch gedicht in zijn tv-programma 'Neo Magazin Royale' in maart onder meer een geitenneuker en een pedofiel genoemd. Erdogan deed daarop persoonlijk aangifte. Ook wilde hij dat de komiek werd vervolgd voor belediging van een buitenlands staasthoofd (volgens een ander artikel, 103). Deze laatste zaak werd vorige maand gestopt door het Openbaar Ministerie, dat meent dat belediging niet valt te bewijzen. In de civiele zaak die vandaag begint gaat het om de vraag of Böhmermanns gedicht nog onder de vrijheid van meningsuiting en kunst valt, of dat hij de persoonlijke rechten van Erdogan heeft aangetast. In mei bepaalde de rechtbank in Hamburg dat Böhmermann delen van zijn smaadgedicht niet mag herhalen. De rechter zag het gedicht van Böhmermann in principe als satire, maar vond met name de delen waarin seks aan de orde komt niet toelaatbaar omdat ze beledigend zijn. Lees meer bij Zeit Online

Lees ook de FAQ over deze zaak bij tagesschau.de

Lees ook onze chronologie van de zaak-Böhmermann

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger