Duitslandweb logo Duitslandweb

Hamburg bouwt meeste sociale woningen

Kort nieuws - 4 oktober 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Duitsland moet de komende jaren veel extra woningen bouwen, onder meer om de vluchtelingen die in Duitsland mogen blijven te huisvesten. Hamburg is bij de nieuwbouw van sociale huurwoningen koploper, heeft de senaat van Hamburg laten weten na vragen van de SPD. Volgens de senaat werden in Hamburg in 2015 meer dan tweeduizend vergunningen voor sociale huurwoningen verleend, dubbel zoveel als in het veel grotere Berlijn. Na Hamburg is de deelstaat Noordrijn-Westfalen het actiefst in de sociale woningbouw. De NDR plaatst wel een kanttekening bij de cijfers: de senaat heeft tegelijkertijd meer woningen dan er bijgebouwd worden, onttrokken aan het sociale huursegment en er vrije sector-woningen van gemaakt. De politiek doet dit om te zorgen dat er meer hoge inkomens in een wijk komen wonen. Lees meer bij NDR

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger