Duitslandweb logo Duitslandweb

AfD stijgt in peiling; Duitsers verdeeld over Merkels 'wir schaffen das'

Kort nieuws - 1 augustus 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De AfD stijgt in de peilingen na de aanslagen in Würzburg, München en Ansbach. De partij staat nu op 12 procent van de stemmen, 2 procent meer dan voor de aanslagen, en is daarmee groter dan Die Grünen en Die Linke. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van onderzoeksbureau Emnid. De CDU/CSU staat op 35 procent, de SPD op 23 procent, de Groenen op 11 procent, Die Linke op 9 procent en de FDP op 5 procent. Over Merkels 'wir schaffen das' zijn de Duitsers verdeeld, blijkt uit de peiling: 53 procent is het met haar eens, 44 procent zegt dat Duitsland het in de vluchtelingencrisis niet redt. Lees meer bij FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz sluit samenwerking met AfD uit

Merz sluit samenwerking met AfD uit

"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.


Lees meer

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger