Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland past wet over verkrachting aan

Kort nieuws - 7 juli 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Bondsdag beslist vandaag over een aanpassing van de wet over aanranding en verkrachting (artikel 177). Tot nu toe gold iets alleen als verkrachting als de dader geweld gebruikte, ermee dreigde of als het slachtoffer weerloos was. Nu geldt het ook als verkrachting als een slachtoffer zich niet fysiek verzet en alleen verbaal aangeeft geen seks te willen, volgens het 'nee is nee'-principe. Ook kan het voortaan als zedendelict worden beschouwd als slachtoffers vanuit een groep worden lastig gevallen en betast, zoals tijdens de nieuwjaarsnacht in Keulen. Het is dan al strafbaar als je onderdeel uitmaakt van zo'n groep. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger