Duitslandweb
Record belastinginkomsten voor christelijke kerken in Duitsland
Kort nieuws - 22 juni 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe christelijke kerken in Duitsland hebben in 2015 een record aan kerkbelastingen geïnd, in totaal 11,5 miljard euro. Dit ondanks het teruglopende aantal kerkleden. De katholieke kerk inde 6,1 miljard euro, de evangelische kerk 5,4 miljard. Dat de inkomsten zo zijn gestegen, komt volgens het Statistisches Bundesamt door de goede loonontwikkelingen bij de betalende leden. In Duitsland betalen geregistreerde gelovigen een kerkbelasting van 8 tot 9 procent (afhankelijk van de deelstaat) van de loonbelasting. Werkgevers dragen die direct af aan de belastingdienst en die maakt dat bedrag over naar de kerk waartoe de werknemer behoort. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.

Reacties
Geen reacties aanwezig