Duitslandweb logo Duitslandweb

Nieuwe wet moet Bondsdag meer controle geven over BND

Kort nieuws - 20 januari 2016

De Duitse regering wil als consequentie van het NSA-schandaal de buitenlandinlichtingendienst BND voortaan korter houden. Een nieuwe wet moet de Bondsdag meer controle geven over de BND, bepaalt strengere regels voor samenwerking met buitenlandse inlichtingendiensten als de Amerikaanse NSA en verbiedt economische spionage. Ook beperkt het wetsontwerp het gebruik van de omstreden zoektermen die de BND gebruikte voor spionagedoeleinden. Met de nieuwe wet wil het kabinet het vertouwen in de BND versterken en de rechtspositie van BND-medewerkers verbeteren. Het ontwerp is nog niet door het kabinet goedgekeurd en moet nog in de coalitie worden besproken. Lees meer bij FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz sluit samenwerking met AfD uit

Merz sluit samenwerking met AfD uit

"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.


Lees meer

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger