Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondsdag maakt lijst met lobbyisten openbaar

Kort nieuws - 30 november 2015

De Bondsdag heeft een lijst openbaar gemaakt waarop vermeld is welke lobbyisten toegang hebben tot het Duitse parlement. Dit is het gevolg van een rechterlijke uitspraak na een klacht van Der Tagesspiegel. De krant wilde weten welke organisaties en bedrijven een zogenoemd Hausausweis voor de Bondsdag hebben, een toegangskaart waarmee ze het parlememt altijd ongehinderd kunnen binnenkomen. De Bondsdag wilde dat in eerste instantie niet melden, maar heeft dat nu wel gedaan. Op de lijst staan een paar honderd organisaties, van milieuverenigingen tot wapenproducenten. Ook is te zien welke fractie de organisaties heeft uitgenodigd. Lees meer bij Tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger