Duitslandweb
Bondsdag verbiedt georganiseerde hulp bij zelfdoding
Kort nieuws - 6 november 2015De Bondsdag heeft besloten om "georganiseerde, op herhaling gerichte" hulp bij zelfdoding strafbaar te stellen, om te voorkomen dat dit een "service-aanbod van de gezondheidszorg" wordt. Een meerderheid van de Bondsdag wil zo het werk van bijvoorbeeld euthanasieverenigingen verbieden. Meer over dit voorstel hier. Het voorstel van Michael Brand (CDU) en Kerstin Griese (SPD) werd al in de eerste stemronde met een absolute meerderheid aangenomen. De stemming was hoofdelijk en niet langs partijlijnen omdat het zo'n delicaat en persoonlijk onderwerp betreft. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Politiek':
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.

Reacties
Geen reacties aanwezig