
'Regering wil definitieve verhuizing van Bonn naar Berlijn'
Kort nieuws - 12 oktober 2015 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe bondsregering wil alle ministeries definitief van Bonn naar Berlijn verhuizen. Dat meldt Bild am Sonntag. In 1999 verhuisde de Duitse regering van de oude regeringsstad Bonn naar de nieuwe hoofdstad Berlijn, maar nog steeds zitten zes van de veertien ministeries in Bonn, mede om de stad niet in een keer alle economische activiteit te ontnemen. In totaal werken daar nog steeds 7.000 ambtenaren. Er wordt nu in overleg met de deelstaat Noordrijn-Westalen gewerkt aan een nieuwe wet die de verhuizing moet regelen. Volgens de Bund der Steuerzahler heeft de dubbele regeringszetel inmiddels 350 miljoen euro gekost. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':

Migratie beheerst opnieuw Duitse publieke debat
Waar in 2015 de 'Willkommenskultur' de boventoon voerde, is de meerderheid van de Duitsers nu tegen de komst van meer vluchtelingen.

Verkiezingen in Nederland: Duitsers tussen hoop en vrees
Bij Duitsers wekken vooral de BBB en Omtzigt verbazing, merkt Jacco Pekelder van het Zentrum für Niederlande-Studien.

'Tausend Aufbrüche': Duitsers en hun democratie
Historicus Christina Morina schreef een boek over de Duitse democratie vanuit een gezamenlijk Oost- en West-Duits perspectief.

'Bummelei' helpt het land niet vooruit
De Groenen verwijten verkeersminister Volker Wissing 'Bummelei' bij het moderniseren van het Duitse spoor.
Reacties
Geen reacties aanwezig