Duitslandweb
20 procent van de mensen in Duitsland heeft buitenlandse roots
Kort nieuws - 3 augustus 2015Eén op de vijf mensen in Duitsland heeft buitenlandse roots, zo'n 16 miljoen mensen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Duitse bureau voor de Statistiek. Het gaat daarbij zowel om mensen die zelf naar Duitsland zijn gekomen als om mensen die in Duitsland zijn geboren maar van wie minstens één van de ouders uit het buitenland komt. Meer dan de helft van hen (56 procent) heeft een Duits paspoort. In 2014 leefde een recordaantal immigranten in Duitsland, 10,9 miljoen. Dat is een miljoen meer dan in 2011. De meeste immigranten komen uit EU-landen, vooral uit Polen, Roemenië, Italië, Bulgarije en Hongarije. Verder zijn er veel mensen uit China, Syrië en India. Meer dan in voorgaande jaren zijn immigranten hoog opgeleid. Lees meer bij Süddeutsche.de
Lees meer over 'Maatschappij':
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig