Duitslandweb logo Duitslandweb

Ex-AfD-leden willen nieuwe partij oprichten

Kort nieuws - 14 juli 2015

Aanhangers van AfD-oprichter Lucke willen komend weekend een nieuwe partij oprichten, melden Duitse media. Lucke delfde eerder deze maand het onderspit tegen Frauke Petry, die op het partijcongres tot nieuwe voorzitter werd gekozen. Petry vertegenwoordigt de nationaal-conservatieve vleugel van de partij, Lucke tot voor kort de economisch-liberale. Volgens de 70 oud-AfD'ers die de nieuwe partij willen oprichten, zijn zeker 4000 leden van Luckes initiatief 'Weckruf 2015' geïnteresseerd. Met 'Weckruf 2015' probeerde hij zich in mei te distantiëren van Petry en haar aanhangers. Of Lucke zelf ook betrokken is bij de oprichting van de nieuwe partij is onduidelijk. Lees meer bij FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz sluit samenwerking met AfD uit

Merz sluit samenwerking met AfD uit

"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.


Lees meer

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger