Duitslandweb
Meer rechten voor homoparen, maar homohuwelijk blijft taboe
Kort nieuws - 19 mei 2015Homoparen krijgen in Duitsland meer rechten, maar er komt geen volledige gelijkstelling van homo- en heteroparen. Dat laatste is in een coalitie met de CDU/CSU "helaas moeilijk te realiseren", aldus minister van Justitie Maas (SPD). Zijn ministerie wil nu voorschriften voor gehuwde stellen in 23 wetten en verordeningen ook laten gelden voor geregistreerde partnerschappen, en daarmee voor homoparen. In totaal worden homoparen in meer dan 150 regelingen en 50 wetten benadeeld ten opzichte van gehuwden. Homoparen mogen in Duitsland bijvoorbeeld geen kinderen adopteren. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.

Reacties
Geen reacties aanwezig