Duitslandweb
Neonazi's drijven burgemeester uit ambt
Kort nieuws - 9 maart 2015De burgemeester van Tröglitz in Saksen-Anhalt heeft zijn (vrijwillige) functie neergelegd omdat rechtsextremen hadden aangekondigd voor zijn huis te demonstreren tegen de komst van vijftig asielzoekers naar de plaats. Markus Nierth had om begrip gevraagd voor de komst van de asielzoekers. Hij wil zijn gezin niet blootstellen aan de haat van de demonstranten en de aanblik van bewapende politie voor de kinderkamers. De burgemeester schreef op Facebook dat hij zich in de steek gelaten voelt door de autoriteiten. Die hadden de demonstratie moeten verbieden, temeer daar de geplande route eindigde voor zijn huis. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig