Duitslandweb logo Duitslandweb

Gemeentes willen asielzoekers sneller kunnen terugsturen naar Kosovo

Kort nieuws - 11 februari 2015

Duitse gemeentes willen dat Kosovo wordt aangemerkt als 'veilig land'. Dan kunnen asielzoekers sneller worden teruggestuurd. Het aantal asielzoekers uit Kosovo is recent sterk gestegen. In januari waren het er 3.630, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Vorig jaar werden Bosnië en Herzegovina, Macedonië en Servië al als veilige landen aangemerkt. Ook uit deze landen nam het aantal asielaanvragen toe, terwijl die nauwelijks werden gehonoreerd. Het merendeel van de vluchtelingen uit de Balkanstaten komt naar Duitsland vanwege de slechte economische situatie en de corruptie in hun landen. Lees meer bij Zeit Online 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger