
Gauck: 'Er is geen Duitse identiteit zonder Auschwitz'
Kort nieuws - 27 januari 2015President Gauck heeft vanmorgen in de Bondsdag tijdens een herdenking van de bevrijding van concentratiekamp Auschwitz gewaarschuwd voor het zetten van een streep onder de Holocaust. „Er is geen Duitse identiteit zonder Auschwitz", aldus Gauck. "De herinnering aan de Holocaust blijft een zaak van alle burgers die in Duitsland leven. Het hoort bij de geschiedenis van dit land." Gauck is vanmiddag ook aanwezig bij de herdenking in Auschwitz zelf. Parlementsvoorzitter Lammert zei in de Bondsdag dat nieuwe generaties niet voor het verleden verantwoordelijk zijn, maar wel voor de omgang met het verleden. Duitsers moeten, bewust van hun historische verantwoordelijkheid, iets doen tegen humanitaire problemen van nu, aldus Lammert. Op 27 januari 1945 werd concentratiekamp Auschwitz bevrijd. Sinds 1996 is de Holocaust-herdenking een officiële herdenkingsdag in Duitsland. Lees meer bij FAZ.net
Lees meer over 'Geschiedenis':

Historikerstreit 2.0: Hoe uniek was de Holocaust?
Was de Holocaust uniek of kun je die met andere genocides vergelijken? Daarover spreken historici in de podcast 'Historikerstreit 2.0'

Conferentie: Hoe Duitse geschiedschrijving verandert
Historicus Helmut Walser Smith geeft donderdag een lezing tijdens de conferentie ‘The Future of German History’ in Amsterdam.

'Duitsland heeft thema dwangarbeid lang verwaarloosd'
Miljoenen mensen werkten tijdens de oorlog onvrijwillig voor nazi-Duitsland. De verwerking daarvan duurt nog altijd voort.

Coup en inflatie: ook 1923 was een Duits crisisjaar
In Duitsland is veel belangstelling voor 'Krisenjahr' 1923, waarin de Weimarrepubliek flink op de proef werd gesteld.
Reacties
Geen reacties aanwezig