Duitslandweb logo Duitslandweb

Studie: 81 procent Duitsers wil Holocaust 'achter zich laten'

Kort nieuws - 26 januari 2015

81 procent van de Duitsers wil de geschiedenis van de jodenvervolging "achter zich laten". Bijna 60 procent wil er definitief een streep onder zetten. Dat blijkt uit een studie van de Duitse denktank Bertelsmann Stiftung. Tegelijkertijd is het aantal mensen dat vindt dat de Holocaust belangrijk is voor de huidige tijd de afgelopen jaren toegenomen en worden boeken over het onderwerp nog steeds goed verkocht. Lees meer bij sueddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Geschiedenis':

De onvoltooide revoluties van Luxemburg en Troelstra

De onvoltooide revoluties van Luxemburg en Troelstra

De Masterscriptie: Lorenz Schulze-Marmeling vergeleek revolutiepogingen van 1918 in Duitsland en Nederland.


Lees meer

Podcast Achtung: Herinneringscultuur in crisis

Podcast Achtung: Herinneringscultuur in crisis

In Achtung! Duitse updates gaat het over de crisis in de Duitse herinneringscultuur. Trekt Duitsland wel de juiste lessen uit 'Nie wieder'?


Lees meer

Een nieuwe rol voor Hermann de krijger

Een nieuwe rol voor Hermann de krijger

Het Hermannsdenkmal bij Detmold vierde dit jaar zijn 150e verjaardag. De eerst zo oorlogszuchtige Hermann zet zich nu in voor democratie, zag Lynn Stroo


Lees meer

Continuïteiten in de Duitse geschiedenis

Continuïteiten in de Duitse geschiedenis

In de bundel 'Nederlandse historici over Duitsland' gaat het naast de breuken ook over de doorlopende lijnen in het Duitse verleden.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger