Duitslandweb
SPD wil niet in gesprek met Pegida
Kort nieuws - 20 januari 2015De SPD wil niet in gesprek met de anti-islambeweging Pegida. Dat zegt SPD-secretaris-generaal Yasmin Fahimi. "Het is een verkeerd signaal daarheen te gaan en dat te ondersteunen", aldus Fahimi. Ze liet een dreigbrief zien, ondertekend door 'Pegida Magdeburg', waarin ze werd uitgescholden voor smerige buitenlander. De Pegida-organisatie gaf maandag een persconferentie waarin gesprekken met Duitse politici werden aangekondigd. CDU'er Jens Spahn wil wel met Pegida in gesprek. Maandagavond werd in veel Duitse steden weer gedemonstreerd. Het aantal Pegida-tegenstanders was overal groter dan het aantal aanhangers. In München demonstreerden 12.000 mensen tegen Bagida, de Beierse tak van Pegida, die 1200 mensen op de been bracht. In Dresden, waar Pegida-aanhangers altijd in de meerderheid zijn, waren demonstraties maandag verboden. Lees meer bij Spiegel online over Fahimi en over de demonstraties
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig