Duitslandweb
'Bärgida' roept op tot anti-islam-demonstratie in Berlijn
Kort nieuws - 5 januari 2015'Bärgida', de Berlijnse afdeling van de anti-islam beweging Pegida, roept op tot een demonstratie vanavond bij de Brandenburger Tor in Berlijn. Bärgida verwacht 300 demonstranten. De organisatoren van tegendemonstraties, ook bij de Brandenburger Tor, verwachten zeker 10.000 deelnemers. In Dresden, waar het Pegida-protest vorig najaar begon, worden vanavond weer duizenden demonstranten verwacht. Vlak voor kerst gingen daar 17.500 mensen de straat op. Ook in andere Duitse steden zijn Pegida-demonstraties gepland. Keulen wil als protest tegen Pegida vanavond de belichting van de Dom doven. Kanselier Merkel nam in haar nieuwjaarstoespraak nogmaals duidelijk afstand van het anti-islam protest. Lees meer bij n-tv
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig