Duitslandweb logo Duitslandweb

Studie: Duits onderwijssysteem biedt niet iedereen gelijke kansen

Kort nieuws - 11 december 2014

Scholieren die benadeeld worden door hun achtergrond hebben in het Duitse onderwijssysteem niet dezelfde kansen als andere scholieren. Het Duiste onderwijssysteem blijkt niet in staat nadelige gevolgen van de sociale achtergrond van leerlingen te compenseren. Dat blijkt uit onderzoek van de Bertelsmann-stichting. Wel scoren Duitse scholieren de laatste jaren beter in ineternationale vergelijkingen en is het aantal schoolverlaters zonder diploma gedaald. Opvallend is dat de meeste schoolverlaters zonder diploma uit Oost-Duitsland komen. Lees meer bij Spiegel.de

 

 

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Onderwijs':

Duitse scholieren kunnen eindelijk examens oefenen

Duitse scholieren kunnen eindelijk examens oefenen

De Duitse ngo FragDenStaat stelt dure oefenexamens gratis beschikbaar voor scholieren. Uitgeverijen verdienden daar miljoenen mee.


Lees meer

DDR-zomerkamp tot leven gewekt voor scholieren

DDR-zomerkamp tot leven gewekt voor scholieren

In de educatieve VR-beleving kunnen scholieren zelf ervaren hoe het communisme in Oost-Duitsland werkte.


Lees meer

Duitsland worstelt met academische vrijheid

Duitsland worstelt met academische vrijheid

De grenzen van de academische vrijheid staan in Nederland en in Duitsland ter discussie. Cancellen is ongewenst, maar desinformatie verspreiden is dat ook.


Lees meer

Van Abitur tot Realschule: Duitse schoolbegrippen

Van Abitur tot Realschule: Duitse schoolbegrippen

Het is eindexamentijd. Met dit handzame overzicht weet je hoe je diploma in het Duits wordt genoemd, en welke termen in het Duitse hoger onderwijs worden gebruikt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger