Duitslandweb
Thüringen krijgt Linke-premier
Kort nieuws - 5 december 2014Linke-kandidaat Bodo Ramelow is vrijdag gekozen tot minister-president in de deelstaat Thüringen, in het oosten van Duitsland. Het werd nog spannend: in de eerste stemronde haalde hij 45 van de 90 stemmen, waardoor een tweede ronde nodig was. Daarin haalde hij 46 stemmen. Het is de eerste keer dat Die Linke een deelstaatpremier levert. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung
Lees meer over 'Politiek':
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.
100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”

Reacties
Geen reacties aanwezig