Duitslandweb
BKA-chef wil tolgegevens voor recherchedoeleinden inzetten
Kort nieuws - 3 november 2014Jörg Ziecke, de president van het Bundeskriminalambt (BKA) wil dat het in de toekomst mogelijk wordt om tolgegevens te gebruiken om voortvluchtige verdachten op te sporen. In de plannen van verkeersminister Alexander Dobrindt zullen op de nieuwe tolwegen in Duitsland nummerbordgegevens elektronisch worden ingezameld. Aan de hand van een database worden de tolbedragen dan automatisch aan de weggebruikers doorberekend. Volgens tegenstanders is de databescherming in het plan niet goed geregeld en is het onzeker waar de verzamelde gegevens nog meer voor gebruikt kunnen gaan worden. Vooralsnog komt het opsporen van verdachten met behulp van de tolgegevens niet in de plannen van Dobrindt voor. Hij verzekert tegenstanders ervan dat de gegevens alleen voor de tolheffing worden gebruikt. Lees meer bij Zeit online>>
Lees meer over 'Politiek':
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.
100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”

Reacties
Geen reacties aanwezig