Duitslandweb
Regering en oppositie verdeeld over 'jihadistenstempel'
Kort nieuws - 2 oktober 2014De oppositie en Duitse juristen uiten scherpe kritiek op plannen van de Duitse regering om bij potentiële jihadstrijders een markering in het paspoort te plaatsen. De regering hoopt zo te voorkomen dat jihadisten naar Syrië en Irak reizen om te vechten. Een dergelijke markering, in de Duitse pers wel jihadistenstempel genoemd, heeft een stigmatiserend effect en is een aanslag op de persoonlijkheidsrechten, aldus de oppositie en de juristen. Bovendien is niet aangetoond dat een markering het beperken van de jihadreizen makkelijker maakt. Lees meer bij de Frankfurter Allgemeine Zeitung >>
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig