Duitslandweb logo Duitslandweb

'400 Duitse politiemensen gelinkt aan extreemrechts'

Kort nieuws - 4 april 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Tegen ongeveer 400 Duitse politie-agenten lopen momenteel onderzoeken of tuchtprocedures op verdenking van rechts-extremistische opvattingen en/of het steunen van complottheorieën. Dat blijkt uit onderzoek van het Duitse weekblad Stern en RTL die gegevens opvroegen in alle zestien deelstaten.  

Het werkelijke aantal agenten met extreemrechts gedachtegoed ligt waarschijnlijk hoger dan deze 400, aangezien Berlijn, Mecklenburg-Voorpommeren, Bremen en Thüringen geen actuele cijfers konden aanleveren.

"We leven in een tijd waar rechtsextremisten opzettelijk proberen de politie te destabiliseren", aldus Uli Grötsch, namens het Duitse parlement ombudsman voor politiezaken. Het gevaar van extreemrechts is groter dan ooit, waarschuwt hij. "Voor het hele land. En dus ook voor de politie." Minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijn-Westfalen Herbert Reul (CDU) noemt agenten die de grondwet niet respecteren en extremistische standpunten innemen "een groot gevaar voor de democratie en de rechtstaat". Hij wil deze mensen niet bij de politie, schrijft Tagesschau.

Onderzoeken naar mogelijke rechtsextremisten in de gelederen van de Duitse politie en veiligheidsdiensten lopen al jaren. In 2022 verscheen daarover een rapport van het ministerie van Binnenlandse Zaken, waarin stond dat er in drie jaar van 327 medewerkers duidelijk was geworden dat ze aantoonbare connecties met rechts-extremisten of de Reichsbürger-beweging hadden. Lees meer bij Stern en Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger