Duitslandweb logo Duitslandweb

Schrijver Lutz Seiler ontvangt Georg-Büchner Preis

Kort nieuws - 18 juli 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse schrijver Lutz Seiler heeft de prestigieuze Georg-Büchner Preis 2023 gewonnen. Dat heeft de Deutsche Akademie für Sprache und Dichtung in Darmstadt vandaag bekendgemaakt.

Seiler (60) heeft volgens de jury zijn eigen onmiskenbare stem gevonden als romanschrijver en als dichter; melancholisch, dringend, oprecht, vol prachtige echo's uit een lange literaire traditie. De Georg-Büchner Preis is een van de belangrijkste literaire prijzen in Duitsland. De prijs, ter waarde van 50.000, wordt op 4 november aan Seiler uitgereikt in het Staatstheater in Damstadt. 

Het is niet de eerste keer dat de schrijver in de prijzen valt. Voor zijn debuutroman 'Kruso' ontving Seiler in 2014 de Deutsche Buchpreis en in 2020 kreeg hij de Leipziger Buchmessepreis voor zijn roman 'Stern 111'. Lees meer bij FAZ

Vorig jaar ontving schrijfster, actrice en regisseur Emine Sevgi Özdamar de Georg-Büchner Preis.

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.


Lees meer

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger