Duitslandweb logo Duitslandweb

263.000 dak- en thuislozen in Duitsland

Kort nieuws - 9 december 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Circa 263.000 mensen in Duitsland hebben geen vast woonadres. De meerderheid van de dak- en thuislozen is man en bezit de Duitse nationaliteit. Ruim 37.000 mensen leven in Duitsland op straat. Dat blijkt uit het eerste zogenoemde thuislozen-rapport van de Duitse regering.

Het rapport van de Bundesregierung laat zien dat er in Duitsland drie verschillende groepen dak- en thuislozen bestaan: 178.000 mensen leven in opvangcentra, 49.000 personen wonen bij familie of vrienden in huis en 37.000 mensen leven op straat. 63 procent van de Duitse dak- en thuislozen is man, 35 procent is vrouw en 2 procent is divers. De gemiddelde leeftijd van daklozen, mensen die enkel op straat leven, is 44 jaar en twee derde van hen heeft de Duitse nationaliteit. 

Bovendien maakt het rapport duidelijk dat een groot aantal dak- en thuislozen last heeft van gezondheidsproblemen. Meer dan de helft van hen is langdurig ziek of heeft een handicap, 25 procent van de Duitse dak- en thuislozen lijdt aan een verslaving.

Minister van Bouw Klara Geywitz (SPD) wil komend jaar een nationaal actieplan tegen dak- en thuisloosheid presenteren. De Duitse regering heeft als doelstelling thuisloosheid tot 2030 te bestrijden en daarna volledig uit te bannen. Lees meer bij Die Zeit en Der Spiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger