Duitslandweb logo Duitslandweb

Bosbranden in Brandenburg en Saksen

Kort nieuws - 26 juli 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In Brandenburg en Saksen zijn meerdere bosbranden uitgebroken. Honderden mensen zijn geëvacueerd en meerdere brandweerlieden zijn gewond geraakt. De Oost-Duitse deelstaten hebben deze zomer te kampen met extreme droogte.

In Brandenburg woedt sinds maandag een grote bosbrand in de regio Elbe-Elster. Daar is de situatie volgens de brandweer "zeer gespannen". Er staat een oppervlakte van 800 hectare in brand en het vuur is nog niet onder controle. Rond de 700 mensen zijn geëvacueerd en het treinverkeer in de regio is deels onderbroken. Zes brandweerlieden zijn met verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Onder meer een varkensfokkerij brandde af, onduidelijk is nog hoeveel dieren omkwamen. Ook ten noorden van Berlijn bij Gransee woedt een bosbrand, maar die is minder groot en inmiddels onder controle.

In Saksen is in het nationale park Sächsische Schweiz een bosbrand overgeslagen uit Tsjechië. Een groot probleem is de wind, meldt de brandweer, waardoor de brand steeds verder uitbreidt. Lees meer bij Tagesschau en Die Welt

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger