
Sociale organisaties kritisch over Duitse defensieplannen
Kort nieuws - 1 maart 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebVerschillende sociale organisaties in Duitsland zijn kritisch over de nieuwe defensieplannen die zondag door kanselier Olaf Scholz zijn aangekondigd. Zij zijn bang dat de budgetverhoging voor de Bundeswehr ten koste gaat van de sociale voorzieningen.
De organisaties willen hoe dan ook dat de regering niet op sociale uitgaven gaat korten en eisen dat de regering een andere bron van inkomsten zoekt. Dat zeggen de voorzitters van de sociale belangenverenigingen VdK en het Paritätischen Gesamtverband.
Voorzitter van het Paritätischen Gesamtverband Ulrich Schneider denkt dat de plannen van Scholz alleen te realiseren zijn door het verhogen van de belastingen. Hij doet dan ook een oproep aan de FDP om “concessies te doen en afscheid te nemen van hun taboe op belastingverhoging”. De liberale FDP, de partij van minister van Financiën Lindner, is tegen hogere belastingen. VdK-voorzitter Verena Bentele zegt dat de afgelopen jaren vooral de lagere inkomens zijn getroffen door bezuinigingen en dat de sociaaldemocratische regering van Scholz daar een eind aan moet maken.
De bondsregering kondigde dit weekend aan dat er met het oog op de Russische inval in Oekraïne een eenmalige budgetverhoging van 100 miljard komt voor defensie. Daarnaast wil Duitsland structureel meer dan 2 procent van het bruto binnenlands product aan de Bundeswehr uitgeven. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.
Reacties
Geen reacties aanwezig