Duitslandweb logo Duitslandweb

Zondag deelstaatverkiezingen in Baden-Württemberg en Rijnland-Palts

Kort nieuws - 12 maart 2021 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In de Duitse deelstaten Baden-Württemberg en Rijnland-Palts zijn zondag verkiezingen voor het deelstaatparlement. 

In Baden-Württemberg, waar nu de Groenen regeren samen met de CDU, is het vooral voor de CDU spannend. De Groenen gaan op kop in de peilingen. Die zouden weer met de CDU verder kunnen, maar ze zouden mogelijk ook kunnen kiezen voor een coalitie van Groenen, SPD en FDP. De CDU staat er niet goed voor in de peilingen en vreest voor een nederlaag.

In Rijnland-Palts ligt de SPD voor in de peilingen. De partij regeert daar in een zogenoemde stoplichtcoalitie: SPD, FDP en Groenen. Minister-president Malu Dreyer is populair en de SPD regeert al decennialang in de deelstaat. Zie ook het Tagesschau-videoitem en lees meer bij Süddeutsche Zeitung

Lees ook ons overzicht van regeringen in de deelstaten

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger