
Politie arresteert leden IS-terreurcel in NRW
Kort nieuws - 16 april 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe politie in Noordrijn-Westfalen (NRW) heeft woensdag vier leden van een terreurcel opgepakt. Ze hadden zich volgens het OM vorig jaar aangesloten bij IS en zouden zeer concrete aanslagplannen in Duitsland hebben gehad.
De terreurcel wilde volgens het Openbaar Ministerie aanslagen plegen op bases van Amerikaanse strijdkrachten in Duitsland. Ook zouden ze concrete plannen hebben gehad mensen met kritiek op de islam te doden. De vier gearresteerde leden hebben allemaal de Tadzjiekse nationaliteit. Een vijfde lid, het vermoedelijke hoofd van de groep en ook een Tadzjiek, zit al sinds vorig jaar vast.
De leden van de terreurgroep hadden zich vorig jaar vanuit Duitsland aangesloten bij Islamitische Staat en hadden volgens het OM contact met IS-leiders in Syrië en Afghanistan. Ze zouden ook geld hebben ingezameld voor IS en wapens en munitie hebben gekocht. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.
Reacties
Geen reacties aanwezig