Duitslandweb
Moskeeën in Duitsland ontruimd na bomdreigingen
Kort nieuws - 23 juli 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebMeerdere moskeeën van de Turks-islamitische koepelorganisatie Ditib in Duisburg, Mannheim en Mainz zijn maandag ontruimd geweest na bomdreigingen. Ook het hoofdkantoor van de Duitse Linke-partij in Berlijn ontving een dreigbrief.
In het geval van Duisburg en Berlijn werden de dreigbrieven, waarin stond dat er een bom in het pand zou liggen, ondertekend door Combat 18. Dat is een gewelddadig rechtsextremistisch netwerk dat in meerdere Europese landen actief is. De organisatie geldt als militante tak van de verboden neonazi-organisatie Blood and Honour.
De moskeeën en het Linke-kantoor werden na de dreigbrief ontruimd en grondig doorzocht. Er werd geen explosief materiaal gevonden. Eerder deze maand kwamen bij moskeeën in Iserlohn en München en bij de centrale moskee van Ditib in Keulen bomdreigingen binnen. In alle gevallen bleek het vals alarm. Lees meer bij Zeit Online en Tagesspiegel
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig