
Meer dan zes miljoen laaggeletterden in Duitsland
Kort nieuws - 7 mei 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuitsland telt 6,2 miljoen laaggeletterden. Meer dan de helft van hen heeft Duits als moedertaal.
Bijna de helft van de laaggeletterden, 47,4 procent, heeft een migratie-achtergrond en heeft eerst een andere taal dan Duits geleerd. Dat blijkt uit een studie in opdracht van het Duitse ministerie van Onderwijs. Nederland telt volgens de Stichting Lezen en Schrijven 2,5 miljoen laaggeletterden.
In 2011 hadden 7,5 miljoen mensen in Duitsland moeite met lezen en schrijven - er zijn nu dus 1,3 miljoen laaggeletterden minder. Minister van Onderwijs Anja Karliczek noemt dat "een succes voor ons onderwijssysteem". Zo is het taboe minder geworden en is er een beter aanbod om te leren lezen en schrijven. Lees meer bij Süddeutsche.de en tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.
Reacties
Geen reacties aanwezig