
Bodemverontreiniging door Duitse leger omvangrijker dan gedacht
Kort nieuws - 17 april 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Bundeswehr, het Duitse leger, heeft op verschillende plaatsen in Duitsland de grond verontreinigd door het gebruik van schadelijk blusschuim. Volgens de regionale omroep Bayerischer Rundfunk (BR) gaat het om meer plaatsen dan tot nu toe werd gedacht.
De schadelijke stoffen zijn veelal in de grond gekomen bij oefeningen van de Bundeswehr-brandweer. In het blusschuim zat de giftige stof PFOS, die in 2006 werd verboden in de EU, maar tot 2011 kon worden gebruikt. Omdat de stof soms meterdiep in het grondwater zit, mogen omwonenden op sommige plekken hun tuin niet met bronwater besproeien of een huis met een kelder bouwen.
De Bayerische Rundfunk heeft rapporten en meetwaarden van verschillende Duitse Bundeswehr-locaties in handen. Daaruit blijkt dat de problemen met de verontreiniging groter zijn dan eerder werd aangenomen. Op zeker 18 locaties is de grond vervuild met de stof. Meer dan honderd plekken gelden als verdacht. Nergens is nog sprake van sanering, schrijft BR. Lees meer bij Bayerischer Rundfunk
Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.
Reacties
Geen reacties aanwezig