
BMW moet 8,5 miljoen euro boete betalen
Kort nieuws - 26 februari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebBMW heeft een boete opgelegd gekregen van 8,5 miljoen euro voor een softwarefout bij de zuivering van uitlaatgassen.
Door de softwarefout was de uitstoot van stikstofoxide bij enkele duizenden BMW's te hoog. Er was volgens het OM echter geen sprake van bewuste manipulatie van de software, zoals bij Volkswagen en Audi. Die kregen eerder boetes van 1 miljard en 800 miljoen euro opgelegd. BMW heeft de boete geaccepteerd en is daarmee het de eerste Duitse autofabrikant die het dieselschandaal strafrechtelijk achter zich heeft gelaten. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Economie':

Duitsland blijft een oase voor PFAS-uitstoters
Duitsland heeft geen maxima voor PFAS-uitstoot. Dat heeft vergaande gevolgen, ook voor Nederland.

Elon Musk verzet zich tegen Duits arbeidsrecht
De Duitse Tesla-fabriek ligt onder vuur omdat die zich niets aantrekt van het Duitse arbeidsrecht. Zo worden zieke werknemers gekort op hun loon.

Waar gaat het mis in de Duitse economie?
De Duitse economische groei blijft achter. Met deze knelpunten moet een nieuwe regering aan de gang.

Soapserie 'investeren met de schuldenrem'
Wat een misdaadserie gemeen heeft met de Berlijnse politiek legt econoom Carsten Brzeski uit in zijn nieuwe column.
Reacties
Geen reacties aanwezig