
Demonstraties op Dag van de Duitse Eenheid
Kort nieuws - 4 oktober 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebNaar schatting meer dan 20.000 demonstranten zijn woensdag, op de Dag van de Duitse Eenheid, in München de straat op gegaan tegen 'politiek gebaseerd op angst'.
De demonstranten spraken zich uit tegen de uitbreiding van bevoegdheden voor de politie en tegen de immigratiepolitiek in Beieren. Ook in Hamburg was een demonstratie, hier gericht tegen racisme en vreemdelingenhaat. In Berlijn en Dortmund waren extreem-rechtse demonstraties, vergezeld van tegendemonstraties. In Dortmund kwam het tot geweld tussen neonazi's en de politie. Acht demonstranten werden gearresteerd wegens onder meer ordeverstoring. Lees meer bij Bayerischer Rundfunk en bij NDR
Lees meer over 'Maatschappij':

Wolf polariseert ook in Duitsland
De Duitse regering probeert met een dialoogreeks over de wolf de bescherming van wolf en schaap in balans te brengen.

Dansen uit protest op Goede Vrijdag
Dansen is verboden op Goede Vrijdag in Duitsland. Niet-gelovigen grijpen dat verbod aan voor vrolijk verzet.

Een Duits gezicht
Kijken Duitsers echt treuriger? Merlijn Schoonenboom over blikken, kijken en context.

Warum, wieso: wordt de Duitse grens bewaakt?
Het Schengenverdrag maakte een einde aan grenscontroles in de EU. Toch worden voertuigen tussen Oostenrijk en Duitsland goed gecontroleerd. Hoe kan dat?
Reacties
Geen reacties aanwezig