Duitslandweb logo Duitslandweb

Zes arrestaties in onderzoek naar rechtse terreurorganisatie Chemnitz

Kort nieuws - 1 oktober 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De politie heeft zes mannen in Saksen en Beieren gearresteerd die ervan worden verdacht een rechtse terreurorganisatie te hebben opgericht. Bij de arrestatie en invallen in verschillende woningen waren meer dan 100 politieagenten betrokken. 

De zes mannen zouden samen met de al eerder opgepakte Christian K. de rechtse terreurorganisatie 'Revolution Chemnitz' hebben opgericht. Ze horen bij de hooligan-, skinhead- en neonazi-scene in Chemnitz. Ze zouden van plan zijn geweest aanslagen op migranten en 'politiek andersdenkenden' te plegen en hebben geprobeerd aan halfautomatische wapens te komen. Lees meer bij Zeit Online 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Een zeer Duits syndroom

Een zeer Duits syndroom

Columnist Merlijn Schoonenboom verdiept zich in het fenomeen van een verzonnen joodse identiteit.


Lees meer

'Hamburgse Banksy' hangt overal bordjes op

'Hamburgse Banksy' hangt overal bordjes op

Honderden gebaksbordjes met kritische teksten hangen inmiddels in heel Hamburg. De kunstenares blijft liever anoniem.


Lees meer

Warum, Wieso: Noemen Duitsers een meer ‘ein See’

Warum, Wieso: Noemen Duitsers een meer ‘ein See’

Duitsers noemen een meer 'See' en een zee 'Meer'. Nederlanders doen het precies andersom. Hoe zit dat? We doken in deze taalkwestie.


Lees meer

Duitsland worstelt met academische vrijheid

Duitsland worstelt met academische vrijheid

De grenzen van de academische vrijheid staan in Nederland en in Duitsland ter discussie. Cancellen is ongewenst, maar desinformatie verspreiden is dat ook.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger