
Stakingen in openbaar vervoer, crèches en ziekenhuizen gaan door
Kort nieuws - 11 april 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDienstenvakbond Verdi zet vandaag de stakingen door. Duizenden werknemers in het openbaar vervoer, van crèches, ziekenhuizen en de vuilnisdienst leggen hun werk neer.
In verschillende steden in Noordrijn-Westfalen, Rijnland-Palts, Hessen en Beieren rijdt vandaag vrijwel geen openbaar vervoer. Dinsdag vielen er honderden vluchten uit vanwege de staking op verschillende luchthavens. Ook zwembaden, crèches en gemeentelijke instanties bleven dicht. In totaal deden dinsdag ruim 60.000 mensen in acht deelstaten mee aan de staking.
Verdi en de Deutsche Beamtenbund willen met de stakingen de druk op de werkgevers verhogen voor de cao-onderhandelingen, die zondag verder gaan. Verdi eist 6 procent meer loon voor de 2,3 miljoen werknemers in de publieke sector. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Economie':

Herfst der inzichten
"Tot nu toe is de herfst druilerig met vallende blaadjes en rottende infrastructuur." Column van Carsten Brzeski.

Een golf van economen
Columnist Carsten Brzeski ziet een richtingenstrijd voorgeprogrammeerd bij de nieuwe regering.

Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken
Duitsers werken gemiddeld een stuk korter dan andere Europeanen. Kanselier Merz wil daar verandering in brengen.

Duitsland blijft een oase voor PFAS-uitstoters
Duitsland heeft geen maxima voor PFAS-uitstoot. Dat heeft vergaande gevolgen, ook voor Nederland.
Reacties
Geen reacties aanwezig