
Binnen SPD groeit verzet tegen Nahles als nieuwe voorzitter
Kort nieuws - 13 februari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebOp een bijeenkomst van de SPD-top moet Andrea Nahles vandaag al tot voorlopig voorzitter worden benoemd, als opvolger van Martin Schulz. Maar het verzet bij de regionale partijafdelingen tegen deze beslissing groeit.
De SPD-afdelingen in Berlijn en Sleeswijk-Holstein hebben zich tegen een snelle benoeming van Nahles uitgesproken. Zij willen dat een van de vice-voorzitters de functie van Schulz tijdelijk overneemt tot op een partijcongres een definitieve nieuwe voorzitter kan worden gekozen. Nahles is fractievoorzitter in de Bondsdag, geen vice-voorzitter. Ook zijn er juridische twijfels over deze snelle benoeming, waarvoor volgens partij-juristen geen statutaire basis bestaat. Eerder al sprak de linkervleugel zich uit voor een voorzittersverkiezing.
De burgemeester van Flensburg, Simone Lange, heeft zich maandagavond verrassend kandidaat gesteld voor het SPD-voorzitterschap. Ze zegt dat ze het gevoel van onmacht bij veel SPD-leden begrijpt, omdat de beslissingen in Berlijn lijken te worden genomen zonder dat de basis daarin wordt gekend.
De partijtop verdedigt de keuze voor Nahles: de SPD kan niet zonder leiding blijven en dus is het goed dat Nahles het voorzitterschap voorlopig overneemt. Die keuze moet formeel binnen drie maanden door het partijcongres worden bevestigd. In de peilingen staat de SPD nu met 16,5 procent op een historisch dieptepunt.
Martin Schulz liet vorige week weten het partijvoorzitterschap in maart, na de ledenstemming over het regeerakkoord, aan Nahles te willen overdragen en zelf minister van Buitenlandse Zaken te willen worden. Daar kwam zoveel kritiek op dat hij vrijdag besloot van de ministerspost af te zien. Daarna wilde de SPD-top het voorzitterschap zo snel mogelijk overdragen aan Nahles. Lees meer bij tagesschau.de, Spiegel Online en Focus.de
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig