
Kretschmann meest geliefde minister-president, Seehofer minst populair
Kort nieuws - 31 januari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebWinfried Krechtsmann (Baden-Württemberg) is de meest geliefde minister-president van Duitsland. Horst Seehofer (CSU) is het minst populair.
Ruim 75 procent van de inwoners van Baden-Württemberg is tevreden met Kretschmann, de enige minister-president van de Groenen die Duitsland heeft. Dat blijkt uit een peiling van onderzoeksbureau Forsa. Kretschmann distantieert zich met enige regelmaat van zijn partij en versterkt daarmee de indruk dat hij onafhankelijk is en boven de partijen staat, aldus Forsa. In Beieren is slechts 31 procent van de ondervraagden tevreden met Seehofer (CSU), die daarmee onderaan de lijst staat. Seehofer kondigde eind vorig jaar aan dat hij als minister-president plaats maakt voor Markus Söder, die daarmee CSU-lijsttrekker voor de deelstaatverkiezingen komend najaar in Beieren wordt. Lees meer bij Welt.de
Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig