Duitslandweb logo Duitslandweb

Nederland klaagt tegen Duitse tolplannen

Kort nieuws - 13 december 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Nederland klaagt samen met Oostenrijk Duitsland aan bij het Europees Gerechtshof vanwege de plannen voor een tolvignet voor Duitse snelwegen. 

Dat heeft het Nederlandse ministerie van Verkeer woensdag bekendgemaakt. Dat Nederland zich bij de klacht van Oostenrijk aansluit komt niet als een verrassing. De stap was al eerder aangekondigd. Volgens Nederland en Oostenrijk overtreedt Duitsland de regels voor vrij verkeer in de EU. Dat Duitsers via de wegenbelasting worden gecompenseerd voor de tolheffing en weggebruikers uit andere landen niet, is volgens Nederland discriminatie. Lees meer bij Spiegel Online

Tags: tol

Reacties

Hans Kaijen - 13 december 2017 19:42

Wij vertoeven al jaren in voor en nazomer in Duitsland met onze camper, wij laten daar ook best wat geld aan eten brandstof campings en winkels. Maar wij hebben nu al besloten als die tol er daadwerkelijk komt wij niet meer in Duitsland komen. Dan blijven we voortaan in Nederland Belgie Frankrijk. Ook mooi.

Reageer
Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Nederland-Duitsland':

Wedstrijden tussen Nederland en Duitsland

Wedstrijden tussen Nederland en Duitsland

Donderdag treffen Duitsland en Nederland elkaar in de Johan Cruijff Arena. Een overzicht van eerdere wedstrijden.


Lees meer

'Duitse regiokrant positiever over Nederland dan andersom'

'Duitse regiokrant positiever over Nederland dan andersom'

Heidi de Ruiter onderzocht hoe Nederlandse en Duitse regionale dagbladen over het grensgebied schrijven.


Lees meer

In plaats van Bonn stond nu bruisend Berlijn centraal

In plaats van Bonn stond nu bruisend Berlijn centraal

Met oud-correspondent Hans Verbeek begint onze nieuwe columnserie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen'.


Lees meer

Duitse president Steinmeier op staatsbezoek in Nederland

Duitse president Steinmeier op staatsbezoek in Nederland

Het eerste Duitse staatsbezoek in Nederland in 19 jaar moet nauwe banden bevestigen.


Lees meer

↑
top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger