Duitslandweb
Hongarije levert rechts-extremist Mahler uit aan Duitsland
Kort nieuws - 7 juni 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebHongarije levert Horst Mahler uit aan Duitsland. De ex-RAF-terrorist en rechts-extremist was naar Hongarije gevlucht om een gevangenisstraf te ontlopen.
Duitsland had een Europees arrestatiebevel tegen Mahler (81) uitgevaardigd. Hij zat in Duitsland vast voor onder meer opruiing en het ontkennen van de Holocaust. In 2015 kwam hij vrij omdat hij ziek was, maar vorig jaar besloot de rechter dat hij alsnog een voorwaardelijk deel van zijn straf moet uitzitten omdat hij zich na zijn vrijlating in redevoeringen bij onder meer de NPD opnieuw schuldig maakte aan opruiing. Begin april had hij zich bij de gevangenis in Brandenburg moeten melden om zijn reststraf van 3,5 jaar uit te zitten, maar toen verdween hij en liet hij in een videoboodschap weten dat hij asiel in een ander land wilde aanvragen. Dat deed hij in Hongarije, onder meer met een persoonlijk verzoek aan de Hongaarse premier Orbán hem als politiek vervolgde te beschermen. Op 15 mei werd hij door de Hongaarse politie gearresteerd. Lees meer bij FAZ.net
Lees meer over 'Maatschappij':
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig