Duitslandweb
Ratzinger bekritiseert Duitse katholieke kerk in memoires
Kort nieuws - 8 september 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebJoseph Ratzinger, de gewezen paus Benedictus XVI, laat zich uitgebreid uit over zijn tijd als paus, de affaires die hij meemaakte en de stand van zaken in de Duitse katholieke kerk, in een boek dat vrijdag verschijnt. Het boek 'Letzte Gespräche' is geschreven samen met de Duitse journalist Peter Seewald, die al vaker samen met Ratzinger boeken publiceerde. Ratzinger beklaagt zich volgens de Süddeutsche Zeitung in het boek over de katholiek kerk in Duitsland. Hij spreekt van een geëtableerd en goedbetaald katholicisme met een overdaad aan bureaucratie. Ratzinger was aartsbischop van München voor hij paus werd. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig